Menu
home Články V centru Bratislavy vyroste nový mrakodrap

V centru Bratislavy vyroste nový mrakodrap

Panorama Bratislavy doplní další mrakodrap. Vícefunkční komplex Ister Tower postaví investiční skupina DRFG ve spolupráci s místním developerem The Galata Group. Na středoevropské poměry unikátní projekt se bude nacházet v centru města v blízkosti dalších výškových budov jako je Sky park, Eurovea Tower nebo Nivi Tower.

Projekt v celkové hodnotě téměř 6 mld. Kč nabídne přibližně 500 rezidenčních jednotek, komerční prostory a dostatek parkovacích stání. Hlavní dominantu bude tvořit 100 metrů vysoká budova s 33 patry, kterou doplní dva menší apartmánové domy. Zahájení výstavby je naplánováno na první polovinu roku 2024, její dokončení pak o 3 roky později.

Na rozdíl od sousedních projektů necílí Ister Tower pouze na nejluxusnější segment zákazníků, ale měl by nabídnout relativně dostupné bydlení i pro vyšší střední třídu přímo v centru města. Tomu odpovídá i plánovaná dispozice bytů, která nemíří na klasické investiční byty typu 2 + kk, ale zaměřuje se na větší byty s více jak 80 m2 vhodných k dlouhodobému bydlení pro rodiny.

“Celý projekt je pro nás extrémně zajímavý, protože nabízí unikátní kombinaci prémiové lokality s relativní cenovou dostupností pro budoucí majitele jednotek. To společně s výhodným eurovým financováním pro naši skupinu vedlo k našemu rozhodnutí do projektu vstoupit. Na Slovensku máme plány být i v budoucnu aktivní,“  uvedl ředitel DRFG Real Estate Josef Šilhánek.. 

„Mám radost, že jsme vybrali do projektu Ister Tower obchodního partnera, se kterým sdílíme stejnou vizi. Projekt budeme nyní společně s novým partnerem směřovat do úspěšného cíle. Díky tomuto kroku budeme moci posílit rozvoj našich dalších projektů jako je například 1,3ha areál „Drutechny“ v bratislavském Ružinově, nákupní centrum v Piešťanech a další projekty v zahraničí,“ dodává Matúš Trajter, majitel The Galata Group (TGG).

Celková hodnota projektu dosáhne téměř 6 mld. Kč. V současné době se dokončuje projekt pro stavební povolení a v dalším kroku bude vypsáno výběrové řízení na generálního dodavatele stavebních prací. Budovy budou samozřejmě stejně jako další projekty investiční skupiny splňovat nejvyšší energetické standardy. „Fasáda Ister Tower svou dynamikou připomíná nedaleký Dunaj a jeho meandry, které věž nese i ve svém názvu,” dodává k samotné stavbě architektonická kancelář A1 Architecture.

Investiční skupina DRFG se momentálně podílí na několika developerských projektech, mezi které patří například vícefunkční areál Complex City Olomouc, Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech, projekt energeticky úsporných rodinných domů u golfového hřiště v Kunětické hoře či rezidence Green Mladá Boleslav. Má za sebou úspěšně také stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a podílí se na výstavbě několika logistických parků v Polsku a v České republice. Projektem Ister Tower vstupuje na slovenský trh také oblasti rezidenčních a vícefunkčních projektů. V komerčním odvětví se podílí na stavbě logistického parku v Levici ve spolupráci se společností Panattoni.

Kontakt pro média 

Monika Brichtová, MIB

Tel: +420 725 673 008

Email: monika.brichtova@drfg.cz